Лікар радить, консультує, інформує

Медичне обслуговування у ДНЗ №86 здійснюється відповідно із «Порядком медичного обслуговування дітей в дошкільному навчальному закладі» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. № 826. Медичні працівники закладу здійснюють постійний контроль за дотриманням санітарно-епідемічного режиму у приміщенні, за проходженням працівниками закладу медичних оглядів, просвітницьку роботу серед персоналу та батьків з питань профілактики інфекційних захворювань.

Кабінет медичної сестри

Обов’язки медичної служби:

• Ранкове приймання дітей

Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу щодня здійснює вихователь групи під контролем медичного працівника. Під час ранкового прийому перевіряють стан шкірних покровів дитини, проводять опитування батьків. Усім вихованцям ясельних та карантинних груп вимірюють температуру тіла. Термометри дезінфікують.

Дітей з ознаками захворювання до дошкільного закладу не приймають. Після перенесеного захворювання або тимчасової відсутності з інших причин приймання дітей дозволяють за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебувала під медичним наглядом.

• Щоденний контроль за станом здоров’я вихованців

Медичні працівники дошкільного навчального закладу мають здійснювати постійний контроль за станом здоров’я дітей, надавати невідкладну медичну допомогу у разі гострого захворювання або травми, систематично навчати дітей правил особистої гігієни.

Щоденно медичний персонал контролює профілактику травматизму, спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь. Щоденні медичні огляди дітей допомагають своєчасно виявити ознаки захворювання у дитини, ізолювати вихованця від здорових дітей і надати невідкладну медичну допомогу.

• Контроль за організацією харчування

Медична сестра дошкільного навчального закладу відповідно до законодавства здійснює постійний контроль за організацією харчування, у тому числі за безпекою харчових продуктів та готових страв; умовами та строками їх зберігання і реалізації, технологією приготування страв; виконанням норм харчування тощо. При організації харчування медичний персонал керується насамперед Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах (наказ МОН, МОЗ від 17 квітня 2006 р. № 298/227) та порядком організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах (наказ МОН, МОЗ від 1 червня 2005 р. № 242/329).

В нашому ДНЗ виховуються діти з вадами зору, корекційно – відновлювальна робота «червоною ниткою» проходить крізь усі види навчально-виховної діяльності.

Для спеціального лікування в ДНЗ працює офтальмологічний кабінет. Він обладнаний всім необхідним – офтальмоскоп, скіаскопічна лінійка, хейроскоп, синоптофор, конвергенцтренер КЕМ – амбліостимулятор і т. д. Лікар – окуліст проводить лікувальну роботу, контролює функціональний стан зору кожної дитини, дає конкретні рекомендації вихователям, медсестрі-ортоптистці. Для лікування косоокості та амбліопії використовуємо комп’ютерну програму «еYе», для зняття втоми очей проводимо спеціальні вправи, для підвищення гостроти зору діти роблять вправи на АТЗ та працюють з дрібними предметами.

Ортоптичний кабінет

Медсестра – ортоптист Станицька І.І. уточнює назви малюнків, зображених на таблиці Є.М. Орлової.

Використання комп’ютерної програми "еУе" для лікування амбліопії та косоокості

Проведення заняття на синоптофорі                                  Заняття на амбліотренері при лікуванні амбліопії.

з метою лікування косоокості.

Засвіти по К’юперсу на великому офтальмоскопі при амбліопії.

Корекційна робота з дрібними придметами згадно рекомендацій лікаря-окуліста

•   Вся навчально-виховна і лікувально-корекційна робота у дошкільному навчальному закладі компенсуючого типу для дітей з вадами зору здійснюється в тісному взаємозвязку педагогів з лікарем-окулістом.
•   Усі педагоги володіють методикою проведення освітньої діяльності та корекційно-відновлювальної роботи з дітьми, що мають вади зору.

•   Вся навчально-виховна робота спрямована на підвищення гостроти зору, закріплення результатів лікувально-корекційної роботи, підготовці до школи.

Дидактичний матеріал для  корекційно-відновлювальної роботи в групах

Педагоги суворо дотримуються призначень лікаря-окуліста, режиму оклюзії і роботу організовують так, щоб активізовувалися всі збережені аналізатори. Завдяки такій співпраці є відповідні досягнення у підвищенні гостроти зору дітей.

Результати корекційно-лікувальної роботи з дітьми протягом перебування у ДНЗ №86