Навчальний процес

Навчально-виховний процес у ДНЗ №86

З метою реалізації Базового компонента дошкільної освіти дошкільний навчальний заклад № 86 компенсуючого типу для дітей з вадами зору  використовує освітні програми та навчально-методичну літературу, що затверджена або рекомендована Міністерством освіти і науки України .

У 2014-2015 навчавльному році працюємо за такими програмами:

- програма розвитку дитини дошкільного віку  «Українське довкілля» (О.Білан, Л.Возна, О. Максименко, Л. Овчаренко та ін.).

- програма розвитку дітей старшого  дошкільного віку  «Впевнений старт» (О.Андрієтті, О.Голубович та ін.).

-    програма для дошкільних навчальних закладів компенсую чого типу для дітей з вадами зору (Л.Марунич, Г.Спірідонова, В.Ремажевська та ін.).

Дані програми дають можливість реалізувати завдання дошкільної освіти   згідно вимог Базового компоненту дошкільної освіти, сучасних підходів та досягнень дошкільної та спеціальної освіти в Україні, специфіки роботи з дітьми, які мають вади зору.

Напрямки роботи з дітьми:

-   Фізичний розвиток (заняття, прогулянки, рухливі ігри, спортивні розваги).

- Соціально-моральний розвиток (моральне та правове виховання дітей).

-   Пізнавальний розвиток (ознайомлення з природою, довкіллям, економікою,  народознавством).

-    Мовленнєвий розвиток (розвток мови, навчання елементів грамоти, підготовка руки до письма).

-    Художньо-естетичний розвиток (художня література, образотворча та музична діяльність).

-    Креативний розвиток (конструктивна та трудова діяльність).

У ДНЗ діють безоплатні гуртки:

- «Веселі промінчики» (музично-драматичний гурток-керівник Мартинів С.Р.).

- «Вишиванка» (для дітей старшої групи, керівник Сеник Л.С.).

- «Клуб розумних та кмітливих»  (підготовка дітей до школи-керівник Кузьма І.С.).