Консультпункт

Консультативний пункт для батьків або осіб, які їх замінюють і дітей, які виховуються в умовах сім’ї (далі – Консультативний пункт)– це одна з форм надання допомоги сім’ї у вихованні і розвитку дітей дошкільного віку.

Консультативний пункт створено для батьків або осіб, які їх замінюють, і виховують дітей віком від 2 до 6 (7) років.

Консультативний пункт у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими законодавчими актами, наказами МОН, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Головні завдання Консультативного пункту:

• надання всебічної допомоги сім'ї у розвитку, вихованні та навчанні дітей, які виховуються в умовах сім’ї, відповідно до їх задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб;
  • сприяння соціалізації дітей дошкільного віку, які виховуються в умовах сім’ї;
  • забезпечення взаємодії між дошкільним навчальним закладом й іншими організаціями соціальної і медичної підтримки дітей і батьків або осіб, які їх замінюють.

Основні форми діяльності Консультативного центру:

• організація лекторіїв, теоретичних і практичних семінарів, індивідуальних і групових консультацій для батьків або осіб, які їх замінюють);
  • організація заочного консультування через листування, в телефонному режимі.

Робота з батьками або особами, які їх замінюють і дітьми в Консультативному пункті проводиться підгрупами та індивідуально. Організація психолого - педагогічної допомоги батькам або особам, які їх замінюють, будується на основі інтеграції діяльності спеціалістів Консультаційного пункту: вихователя, практичного психолога, учителя-логопеда, медичного працівника та інших фахівців.