Вихователь групи раннього віку "Ромашка"

Дець Ольга Михайлівна

- Роль сенсорного виховання у розвитку дітей дошкільного віку безперечна: 9/10 усього їхнього розумового багажу — результати діяльності органів чуття. Дошкільне дитинство є періодом інтенсивного сенсорного розвитку дитини. Від рівня цього розвитку значною мірою залежить успішність її розумового, фізичного, естетичного виховання, стан сформованості загальнонавчальних умінь і навичок.

З третього року життя дитини завдання сенсорного розвитку істотно ускладнюються, що пов’язано із загальним психофізичним розвитком. Діти поступово навчаються збирати і розбирати башточки, збірні мисочки, мотрійки тощо, будувати  нескладні споруди із кубиків, користуватися паличкою, лопаточкою, совочком, дерев’яним молоточком. Особливо добре діти засвоюють відомості про оточуючі їх предмети, явища, коли вони мають змогу не тільки їх спостерігати, але й активно діяти. В процесі цієї діяльності у дітей формується цілеспрямованість, активність і деяка планомірність дій. Таким чином, роль дидактичних  ігор і занять в розумовому виховання дітей безсумнівна.

Діти успішно виділяють і враховують колір, форму, величину і інші ознаки предмета;
-Впізнають в різноманітних колірних плямах предмети або явища, що мають характерну колірну ознаку (сніг, трава, апельсин і т.д.);
- Активно використовують порівняльні слова-назви для позначення форми (дах, м'яч);
- Починають активно користуватися загальноприйнятими словами-назвами кольору.

Дидактична гра «Чарівна скринька»

У скриньці свійські тварини — іграшки.

Вихователь (бере зі скриньки іграшку, розповідає про неї або загадує загадку, а коли діти відгадали, виставляє тварину на килим).

Ніс — п’ятачок,
Хвостик — гачок,
Рожева спинка,
Це чудова… (свинка).

Їсть кольорові квіточки,
Щоб у діточок були рожеві щічки.
Цілий день все «му» та «му»
«Молока,— кричить,— кому?

(Корова)

Має дуже прудкі ніжки,
Наставляє грізно ріжки
На великого собаку.
Той сховався з переляку.
А дасте ви їй травиці,
Кухлик чистої водиці —
Молочком вас пригостить.
Хто вона? Ану скажіть!
(Кізочка)

Дидактична гра «Хто як кричить»

Мета: навчати дітей відтворювати голоси тварин, закріплювати знання про свійського птаха — півня; виховувати любов до природи.

Матеріал: набір іграшок «Свійські тварини».

Вихователь виставляє іграшку на стіл, запитує хто це, де живе, як кричить.

Рухлива гра «Телятко»

Вихователь. Малята, а тепер давайте пограємо, виходьте всі до мене. Вихователь пропонує дітям стати в коло і проводить рухливу гру - координація рухів у поєднанні з промовою.

Бу-Бу, (Два стрибки на двох ногах разом)

Я рогате. (Показують «ріжки» з пальчиків).

Бу-Бу, (Два стрибки на двох ногах разом)

Я хвостате. (Показують «хвостик»: відводять руку за спину).

Бу-Бу, (Два стрибки на двох ногах разом)

Я вухате. (Показують «вушка» з долоньок).

Бу-Бу! (Два стрибки на двох ногах разом)

Дуже страшне. (Показують «ріжки» з пальчиків)

Бу-Бу, (Два стрибки на двох ногах разом)

Всіх налякаю. ( Тупають).

Ріжками забуцаю! («Буцаються»).